فرمانده قرارگاه راهیان نور دانش آموزی کشور؛ مبنای اردو‌های راهیان نور، معرفت است

فرمانده قرارگاه راهیان نور دانش آموزی کشور گفت: مبنای کار در اردو‌های راهیان نور که هر ساله برای دانش آموزان در سطح کشور برگزار می‌شود زیارت‌های با معرفت است.

به گزارش راهیان نور، علی صابر ماهانی فرمانده قرارگاه راهیان نور دانش آموزی امام حسن عسگری(ع) درباره اقدامات انجام شده در اردوهای راهیان نور دانش آموزی گفت: آشنایی دانش آموزان با راهیان نور ابتدا در درس آمادگی دفاعی خوانده می‌شود و سپس با آن آشنا می‌شوند، اما مبنای کار در اردو‌های راهیان نور که هر ساله برای دانش آموزان در سطح کشور برگزار می‌شود زیارت‌های با معرفت است.

وی افزود: دانش آموزان باید از قبل آشنایی با راهیان نور داشته باشند که به این منظور در کتاب آمادگی دفاعی درسی به نام یادمان‌های راهیان نور تهیه شد.

 صابر ماهانی اظهار کرد: دانش آموزان با مربی، روحانی و راوی به اردو‌های راهیان نور اعزام می‌شوند. علاوه بر این در مسیر سفر کار‌های فرهنگی نیز برای آشنایی بیشتر دانش آموزان صورت می‌گیرد و دانش آموزان وقتی به مناطق می‌رسند برنامه های مختلفی برگزار می‌شود و راویان دفاع مقدس در رزمایش‌های فرهنگی حضور می‌یابند و بچه‌ها را با مفاهیم آشنا می‌کنند که تاکنون بسیار تاثیر گذار بوده است.

فرمانده قرارگاه راهیان نور دانش آموزی کشور با بیان اینکه اردوی راهیان نور اردوی تربیتی است و به سه مرحله قبل، حین و بعد از اردو تقسیم می‌شود گفت: این اردو‌ها به این صورت نیست که فقط در حین اردو دانش آموزان با مفاهیم آشنا شوند بلکه از قبل به آن‌ها آموزش‌هایی داده می‌شود و بعد از اردوی راهیان نور آموزش این مفاهیم به دانش آموزان تمام نمی شود.


صابر ماهانی در ادامه از فراهم آمدن زمینه حضور والدین در اردو‌های راهیان نور خبر داد و گفت: از سال گذشته زمینه حضور خانواده‌ها در اردوی‌های راهیان نور به همراه فرزندانشان فراهم شده است، ولی با این وجود والدین به دلیل مشغله‌هایی که دارند از رفتن به اردوی راهیان نور استقبال نکردند. حضور خانواده‌ها در اردوی راهیان نور رایگان نیست و این عزیزان باید هزینه اردو را پرداخت کنند.

http://hormozgan.koolebar.ir/node/8714

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.