یادواره شهدای شاخص و ۳۶هزار شهید دانش آموز در بندرعباس برگزارشد

یادواره شهدای شاخص و ۳۶هزار شهید دانش آموز با حضور فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان ودانش آموزان بسیجی در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کوله بار هرمزگان به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سردارترابی، فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در مراسم یادواره شهدای شاخص و ۳۶ هزارشهید دانش آموز کشور با اشاره به بزرگداشت نام ویاد شهدای دانش آموز و گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی اظهارکرد: شهدا نیازی به برگزاری مراسم تجلیل و بزرگداشت به واسطه انسان های زمینی راندارند در واقع خداوند به بهترین شکل ازآن ها تجلیل می کند.زیرا آنها عند ربهم یرزقون اند.

سردار ترابی درادامه گفت: شهدا ازهمه ی ما انسانها که گمان می کنیم زنده ایم زنده تر هستند و نظاره گر همه هستند برگزاری مراسم یادواره شهدای دانش آموز به این دلیل صورت گرفته که ازبا یادآوری خاطرات شهدا وسبک زندگی آنها از مسیر شهدا خارج نشویم وآنها را واسطه قرار دهیم تا درمسیر خدایی گام برداریم.

وی تصریح کرد: دراین محفل که بنام شهدای شهدا دانش آموزاست باید از دانش آموزانی یاد کرد که با وجود سن کم برای رفتن به جبهه اقدام می کردند.در حالی که طبق قوانین و ضوابط اعزام وبه کار گیری افراد زیر۱۷ سال در مناطق عملیاتی ممنوع بود.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان با اشاره به اینکه بعضی از آقازاده ها رانت بازی میکردند وبه دنبال پارتی بودند افزود: افرادی نیزدر اسناد مهم دولتی دستکاری می کردن اما انجام رانت وپارتی بازی این افراد برای خرید زمین درکیش و شمال و پر کردن حساب بانک های نبود،بلکه برای رسیدن به جبهه شناسنامه خودرا که مهمترین سند به شمار می آید را دستکاری می کردند تا بتوانند به جبهه اعزام شوند.

سردارترابی یادآور شد: در سال۱۳۶۵ چهار دستگاه اتوبوس اعزامی از شهرهای هرمزگان به اهواز که لشکر ۴۱ثارالله در آن بود آمدند. به اتفاق یکی از رزمنده ها برای انتخاب افراد جهت آموزش های غواصی و سازماندهی افراد اعزامی رفتیم اما متوجه شدیم سپاه بندرعباس تخلف کرده ونیروهای کم سن وسال را اعزام کرده است.

وی در ادامه گفت: با آنها صحبت کردیم تا به هرمزگان برگردند اما قانع نمی شند و می گفتند ما این مسافت را طی کردیم تابه جبهه بیاییم نمی توانیم برگردیم بنابراین به آنها اعلام کردیم که ما در اینجا گروهان حضرت علی اصغر(ع) داریم دراین گروهان شما را سازماندهی می کنیم. بعد از سازماندهی آنها راسوار اتوبوس کرده وبه راننده گفتیم که تا بندرعباس درب اتوبوس را بازنکند.

[[{"fid":"9658","view_mode":"default","type":"media","link_text":null,"attributes":{"height":"561","width":"749","class":"media-element file-default"}}]]

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان با اشاره به اینکه تعدادی از این نیروها از رانتی که به خدا وصل بود تصریح کرد: ما رزمندگان را بعد از سازماندهی به انتخابی رابا کامیون به منطقه اروندبردیم وقتی رسیدیم مشاهده کردیم به اروند که رسیدیم مشاهده کردیم سه نفر از ازکسانی که باید برمی گشتند در اروند حضور دارند. به آنها گفتیم این گردان مال شما نیست و باید برگردید اما ازآنجایی که همه اتفاقات ظاهری بود واقعیت این بود که آنها توسط خدا و در گردان خدا انتخاب شده بودند.

سردارترابی بیان کرد: شهید حسن ذاکری قشمی وعلی اکبر امیری جزء همین گردان شهدا بودند آنها انسان های شجاعی بودند که وقتی به آنها نگاه می کردیم قد آنها اندازه تفنگ بود و جثه آنها تناسبی با لباس نظامی نداشت حتی کلاه آهنین برسرشان بزرگ بود اما برا ی دفاع به جبهه آمدند.

وی افزود: دوروز قبل از آغاز مرحله دوم عملیات کربلای پنج کانال ماهی از شهید حسن ذاکری مصاحبه گرفتیم دانش آموزکلاس سوم راهنمایی که تمام عمرش را در جزیره قشم گذرانده بود توانست به اندازه یک استاد دانشگاه و حوزه علمیه صحبت کند. دانش آموزان گرامی ما امروز وارث شهداییم به یاد داشته باشید شهید حسن ذاکری سنی نداشت اما سنش به اندازه همه تاریخ است جثه ای نداشت اما همه پهلوانان امروز در برابرش سرتعظیم فرود می آورند.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان گفت: درکوران عملیات سخت که به مهمات نیاز داشتیم و تعدادی از رزمنده ها با ماشین برای آوردن مهمات اقدام می کردند اما دشمن با آرپی جی ماشین آنها را منهدم می کرد.علی اکبر امیری با سن کم سوار ماشین لندکروزر شد و توانست مهمات را به گردان برساند.

سردارترابی تصریح کرد: ما امروز با وجود گذشت ۳۱سال شهادت این عزیزان هنوز به آنها افتخار می کنیم وبه خود می بالیم شهدا انسان هایی بودند که جانشان را دادند تا امروز جغرافیای کشورعزیزمان تغییر نکند پرچم ایران برافراشته شود زبان ما فارسی بماند امنیت وآرامش کنونی حاکم شود. امروز به ظاهر این شهدا نیستند اما ایران هست ایرانی که بخاطر آن جانها فدا شده است یادمان باشد ما به کشورو پرچم ایران به گونه ای دیگر نگاه کنیم زیرا ما امنیت خود را مدیون کسانی هستیم که با رانت ودستکاری شناسنامه علیه دشمن جنگیدند.

[[{"fid":"9659","view_mode":"default","type":"media","link_text":null,"attributes":{"height":"591","width":"788","class":"media-element file-default"}}]]

وی افزود: حسن ذاکری، علی اکبرامیری، خلیل عجم و شهید بازماندگان همه دانش آموزبودند، کتاب تاریخ را خوانده بودند ومی دانستند درجنگ های ۳۰۰ سال اخیر باهرتهاجمی بخشی از آب و خاک ایران جدا شده است بنابراین نمی خواستند کشورایران کوچک ترشوند به همین دلیل ازقشم، بندرعباس،رودان و میناب به جبهه رفتند.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان با اشاره به اینکه امروز ۸آبان به واسطه جان فشانی های شهدا در حسینیه عاشقان ثارالله (ع) برای گرامی داشت این شهدا مراسم گرفتیم تا یادی از شهید فهمیده ها کنیم،افزود: شهیدمحمد حسین فهمیده دانش آموزسسیزده ساله ای بود که بدون سلاح وتفنگ با نارنج خودش را به زیر تانک انداخت. باتوجه به امکانات ارتش عراق منهدم کردن یک تانک شاید اقدام موثری نبوداما همان تانک ونارنجک محمد حسین را رهبرکرد. به ظاهر کارش کوچیک است اما عمق کارش بزرگ است که در تاریخ ماندگار شد.

سردار ترابی خاطرنشان کرد: دانش آموزان عزیز اگر می خواهیم کشور ایران با اقتدار بماند و سرافراز باشد باید راه شهدا را خوب بشناسیم تا به عزت وسربلندی برسیم ونام ایران که به برکت خون شهدا زنده است همیشه ماندگار بماند.

http://hormozgan.koolebar.ir/node/8510

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.